E-learning Super OSK Super OSK Super OSK

Strona głównaPrawo jazdyKategoria AM

 Motocykle cieszą się ogromną popularnością. Ich niewielkie rozmiary oraz wysokie maksymalne prędkości pozwalają na swobodne poruszanie się po ulicach i drogach.  Z roku na rok rośnie więc  zainteresowanie możliwościami zdobycia uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdów. I Ty chcesz wsiąść na motocyk l/ motorower? Kurs prawa jazdy kategorii AM, organizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Wiraż  jest właśnie dla Ciebie.

PKK - (Profil Kandydata na Kierowcę ) krok po kroku

Prawo jazdy kat. AM uprawnia do kierowania:

  • motorowerem;
  • czterokołowcem lekkim
  • zespołem złożonym z pojazdu określonego dla kat. AM oraz przyczepy.

Wymagany minimalny wiek do uzyskania uprawnień: 14 lat.

Egzamin praktyczny na kategorię  AM  polega na:

  • wykonaniu na placu manewrowym  zadań egzaminacyjnych. ( tylko 4 zadania egzaminacyjne)
  • jeździe w ruchu drogowym zgodnie z techniką kierowania i przepisami ruchu drogowego.

Zestaw do bezprzewodowej komunikacji między instruktorem a kursantem

Na zajęcia praktyczne (jazdę) należy zapewnić sobie odpowiedni strój ochronny w postaci:
a) wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie,
b) spodni z długimi nogawkami,
c) kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,
d) rękawic zakrywających całe dłonie,

Każdy uczestnik kursu otrzymuje na czas szkolenia: kask, jednorazową kominiarkę pod kask, nakolanniki ochronne oraz ochraniacze na łokcie. 


INSTRUKTORZY

Nasza kadra to ludzie młodzi a zarazem doświadczeni, jeżdżący na co dzień motocyklami i jak nikt inny znający się na rzeczy.   Bezpłatnie pomagają w wyborze i sprawdzeniu motocykla przed zakupem

CZYM I JAK UCZYMY

Podczas kursu jeździmy identycznymi pojazdami jak na egzaminie państwowym . Jazdy praktyczne na mieście są tak zorganizowane, że cały czas obok uczącego się motocyklisty jedzie samochód asekuracyjny, który ma za zadanie chronić go i ubezpieczać.

Symulator motocykla Honda

Z myślą o szkoleniu przyszłych motocyklistów, naszym kursantom udostępniamy symulator jazdy motocyklem Honda, na którym można ćwiczyć jazdę w dzień, nocy i we mgle. Poruszać się po mieście, autostradzie i lokalnych drogach. Symulator wyposażony jest we wszystkie dźwignie i przełączniki jak w normalnym motocyklu, w dolnej części znajduje się dźwignia zmiany biegów i hamulec nożny.

Masz pewność, że ukończysz kurs według wcześniej ustalonych zasad i cen. Podawana przez nas cena zawiera zawsze pełen pakiet usług oraz materiałów pozwalających na odbycie i ukończenie kursu prawa jazdy. Pozostaje tylko zapłacić za jeden egzamin i zdać go za pierwszym razem, tak jak większość naszych kursantów!

© 2012 Wiraż - Ośrodek Szkolenia Kierowców i operatorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
modyfikacje oraz opieka techniczna: solfino.pl